Zasady bezpiecznego pożyczania

 

Osoby które już zaciągały pożyczki pozabankowe, w większości już wiedzą jakich zasad powinno się przestrzegać, sięgając po tego typu pożyczki. Osoby które sięgają po pożyczki pozabankowe po raz pierwszy powinny zapoznać się z najważniejszymi zasadami jakie wiążą się z pożyczeniem pieniędzy z innych źródeł jak bankowe.

Sprawdzona i rzetelena firma

Pierwszy krok który podejmiemy, będzie to znalezienie odpowiedniej firmy w której pożyczymy te dodatkowe pieniądze. Zanim jednak rozpoczniemy nasze poszukiwania, powinniśmy zastanowić się jakiej pożyczki potrzebujemy? Czy ma to być pożyczka którą będziemy spłacać w ratach miesięcznych a więc na bardzo zbliżonych zasadach jak w banku, czy może ma to być pożyczka z szybką spłatą, tak by szybko pozbyć się zadłużenia (co nie zawsze jest możliwe w przypadku kredytów bankowych). W tym drugim przypadku najsensowniejszym rozwiązaniem może być skorzystanie z chwilówki, tym bardziej że możemy w tym konkretnym wypadku skorzystać z pierwszej pożyczki za 0 zł u większości firm które oferują tego typu pożyczki.

Jeśli już wybierzemy rodzaj pożyczki jaki chcielibyśmy zaciągnąć, pozostaje nam wybór odpowiedniej firmy. Tutaj powinniśmy wybierać wyłącznie spośród takich firm udzielających pożyczki pozabankowe, które są sprawdzone i rzetelnie podchodzą do swoich pożyczkobiorców, korzystając choćby z gotowego narzędzia jak choćby PPozabankowe obejmujące zarówno firmy udzielające długoterminowych pożyczek ratalnych, jak również tych ze spłatą 30-dniową.

Zapoznaj się z harmonogramem spłaty i umową pożyczki

Gdy już zdecydujemy się na konkretną ofertę pożyczki, wybierzemy kwotę pożyczki oraz okres spłaty to pozostanie nam przejść do złożenia wniosku o pożyczkę. Nastąpi wtedy weryfikacja naszych danych oraz pozostałe formalności związane z uzyskaniem pożyczki. Jeśli firma podejmie pozytywną decyzje o udzieleniu pożyczki, powinniśmy drogą mailową otrzymać umowę pożyczki oraz infomracje o jej spłacie. Jeśli jest to pożyczka ratalna powinien do niej zostać załączony również dokładny harmonogram spłaty, w którym będą podane dokładne informacje o racie miesięcznej oraz terminie spłaty. To bardzo ważne, ponieważ w przypadku pożyczek pozabankowych szczególnie powinniśmy przestzregać terminowej spłaty pożyczki. Opóźnienia w spłacie mogą za sobą pociągnąć znacznie większe konsekwencje niż w przypadku opóźnień jakie związane są z kredytami bankowymi. Koszty pożyczek pozabankowych są na ogół droższe a więc i opłaty związane z opóźnieniami również będą droższe - warto wziąć to pod uwagę.

To samo tyczy się chwilówek za 0 zł z których mogą skorzystać nowi klienci danej firmy. Taka pożyczka będzie faktycznie darmowa, ale tylko warunkiem że całą pożyczoną kwotę spłącimy we wcześniej ustalonym terminie.