Gotówka na rozpoczęcie działalności

 

Mamy już za sobą nowy rok a więc jest do dobry czas by rozejrzeć się wśród aktualnych i najnowszych ofert finansowych. Dzisiaj zajrzymy do banków w celu znalezienia ofert kredytowych dla osób planujących rozpoczęcie działalności gospodarczej.

mBANK – mBiznes konto

Na początek nieco odmienna oferta ale trzeba przyznać bardzo atrakcyjna dla osób które planują otwarcie własnej firmy. Jak wiadomo zakładając działalność będzie nam potrzebna na jej rozpoczęcie nie tylko gotówka ale również solidne konto firmowe, najlepiej takie które jest bezpłatne. W przypadku konta mBiznes otrzymujemy nie tylko konto z bezpłatnym prowadzeniem ale możliwość uzyskania limitu na koncie w wysokości 10 000 zł. To jednak nie koniec ciekawych propozycji jakie ma dla nas mBank ponieważ w chwili pisania tego artykułu mBank uderzył z dodatkową promocją dla wszystkich osób zakładających konto firmowe mBiznes. Płacąc co miesiąc składki ZUS z konta firmowego mBanku mamy możliwość uzyskania w prezencie 600 zł. Podsumowując ofertę mBiznes warto wspomnieć o tym że prowadzenie konta nic nas nie kosztuje a do tego jeszcze mamy możliwość wykonania 5 bezpłatnych przelewów w miesiącu przez internet całkowicie za darmo.

IDEA BANK – Kredyt na start

Karta dla firm Idea Bank SA

Oferta stworzona specjalnie dla osób które albo dopiero myślą o otwarciu własnej firmy albo już prowadzą własną działalność (jednak nie dłużej niż 12 miesięcy). Środki uzyskane w ramach kredytu na start możemy przeznaczyć na szereg dowolnych celów związanych z prowadzonym przez nas profilem działalności. Podobnie jak w przypadku opisanej wyżej oferty mBanku, Idea Bank również oferuje pomoc w spłacie składek ZUS w początkowej fazie prowadzenia firmy w ramach promocyjnej oferty „Rok bez ZUSu”. Oferta Idea Banku będzie dla nas dobrym rozwiązaniem jeśli szukamy kredytu firmowego na wyższą kwotę a przy tym z długim okresem spłaty. Możemy uzyskać nawet do 350 tyś zł z maksymalnym okresem spłaty wynoszącym 10 lat. Oferta jest dostępna od 1 dnia prowadzenia działalności gospodarczej.

TAX CARE – Kredyt na start

Firma Tax Care posiada bardzo zbliżoną ofertę do oferty Idea Banku. Produkt finansowy skierowany jest do osób które dopiero stawiają pierwsze kroki i potrzebują gotówki na rozruch. W ramach kredytu możemy uzyskać do 25 tyś zł kredytu lub nawet do 350 tyś z zabezpieczeniem rzeczowym kredytu. Podobnie jak w Idea Bank mamy możliwość skorzystania z oferty Rok bez ZUS w ramach której koszt składek ZUS przez pierwsze 12 miesięcy pokryje nam Tax Care.