Gotówka na święta

 

Choć mamy dopiero początek listopada to tak na prawde już tylko kilka dni dzieli nas od rozpoczęcia tzw. okresu świątecznego a rozpocznie się on wraz z dniem kiedy w ofertach sklepów i hipermarktów pojawią się świąteczne promocje, mikołaje w oknach, gwiazdki, śnieżki i renifery. Jak co roku będą nas kusić kolorowe reklamy i jak co roku będziemy mieć przed sobą liste z świątecznymi zakupami z którymi będziemy musieli uporać na czas. Wszystko ok, gorzej jeśli nie jesteśmy na to przygotowani od strony finansowej.

Oczywiście dzięki internetowi możemy w łatwy i szybki sposób pozyskać potrzebną nam gotówke korzystajac z kredytu w banku czy też innej firmy udzielającej pożyczek. Często możemy pozyskać w ten sposób gotówke nie wychodząc nawet w domu. W dość przyswajalny sposób obrazuje to artykuł Kredyt świąteczny czyli szukamy małej pożyczki na święta który znaleźliśmy na jednym z portali finansowych. Przedstawione zostały w nim trzy metody na pozyskanie pieniędzy / zatrzyku gotówki – pierwszy z nich to oczywiście ten najbardziej popularny czyli kredyt gotówkowy który możemy uzyska każdym banku na dowolny cel – ważne że mamy stałe dochody, nie zalegamy z płatnościamy innych rat to łatwo taki kredyt uzyskamy. Podobnie możemy też zaopatrzyć się w karte kredytową co w obecnych czasach jest bardzo wygodną opcją ponieważ za nasze świąteczne zakupy mozemy zapłacić za pomocą karty i nie ważne czy będziemy płacić nią w hipermarkecie, sklepie czy zamawiając interesujące nas rzeczy przez internet.

Ważne że kupimy tu i teraz a obciążenie karty uregulujemy nawet kilka tygodni później. Za pomocą karty kredytowej możemy też wypłacić pieniądze z dowolnego bankomatu co też jest dużym udogodnieniem. Pozyskać możemy ja w podobny sposób jak kredyt czyli najczęściej przedstawiajac bankowi nasze zarobki. Bardzo dorbrze że został równieć przedstawiony tu również trzeci sposób pozyskania gotówki ponieważ z doświadczenia wiem że nie każdy jest w stanie uzyskać kredyt w banku czy karte kredytową. Główną przeszkodą w tym może okazać sie choćby słaba zdolność kredytowa. Co wtedy? Zostają nam jeszcze firmy udzielajace pożyczek pozabankowych. Jeśli zależy nam na popularnej chwilówce czyli pożyczce udzielanej na krótki okres czasu czyli 15 czy 30 dni i nie dużą kwote takiej pożyczki a więc najczęściej do 2000 zł to nie będzie z tym większego problemu ponieważ firm je udzielające jest dosyć dużo na rynku więc mamy w czym wybierać i specjalnie źle na tym nie wyjdziemy od strony finansowej. Gorzej jeśli chcemy pożyczyć pieniądze na dłuższy okres czasu w firmie pozabankowej np. 12 czy 24 miesiecy to musimy przygotować się na znacznie wyższe oprocentowanie takiej pożyczki niż mielibyśmy zaciągnąć kredyt w banku.

Jak więc widzicie sposobów na pozyskanie gotówki tuż przed świętami jest kilka – jaki wybierzemy zależy głównie od naszych potrzeb a z drugiej strony możliwości.